Anabolik Steroidler Nasıl Kullanılmalı

Steroid kullanımı, tüketilen steroidin türüne göre değişir. Anabolik Steroidler Nasıl Kullanılmalı Steroid türlerini anabolik steroidler ve kortikosteroidler olarak iki ayrı başlık altında toplamak mümkündür.

Kortikosteroidler, vücuttaki iltihabı ortadan kaldırmak için doktor gözetiminde doktor tarafından reçete edilen steroidlerdir. Bu steroidler, vücutta iltihaplanmanın nerede meydana geldiğine ve hastalığın nasıl ilerlediğine bağlı olarak farklı şekillerde kullanılabilir. Göz damlası, tablet, merhem, jel, enjeksiyon, kulak damlası veya inhaler gibi seçeneklerle vücuda girebilen kortikosteroidler, doktorunuzun önerdiği doz ve şekilde kullanılmalıdır.

Anabolik steroidler ise testosteron hormonunu taklit eden ve sporcular veya sporla ilgilenenler tarafından vücutlarındaki kas kütlesini artırmak ve yeni kasların hızlı oluşumunu sağlamak için kullanılan ilaçlardır. Anabolik Steroidler Nasıl Kullanılmalı Bu ilaçlar vücuda enjeksiyon ve tablet olmak üzere iki farklı şekilde verilebilir. Dozu kişiden kişiye değişen bu ilaçların uzun süreli kullanımı insan sağlığını olumsuz etkiler.