Steroid Kas Yapımını Hızlandırır Mı?

Kas büyümesini hızlandırmak için anabolik steroidler kullanmak, birçok profesyonel ve amatör sporcu tarafından vücutlarını geliştirmek için kullanılan popüler bir yöntemdir. Steroid Kas Yapımını Hızlandırır Mı? Ancak bu yöntem uzun vadede ciddi sağlık sorunlarına yol açmaktadır. Anabolik steroidler genellikle sadece "steroidler" olarak anılırken, teknik dilde "anabolik androjenik steroidler" olarak anılırlar. Anabolik steroidlerin kullanımı 1930'larda popüler hale geldi.

Steroidler, erkek vücudundaki birincil erkek hormonlarının etkilerini taklit eden kimyasal ilaçlardır. Bu ilaçlar vücudu oluşturan hücrelerde protein sentezini artırarak dokuları uyarır. Uyarıcı dokular büyüme eğilimindedir. Vücudun kendi sisteminde üretilen testosteronun özellikle egzersiz veya stresli durumlardan sonra hızla yükselmesini sağlayan anabolik steroidler, böylece kas iyileşmesini hızlandırır. Ayrıca bu ilaçlar vücudun hormonal sisteminde kas çözen hormonların etkisini bloke ederek çok kısa sürede iltihaplı bir kas yapısının oluşmasını teşvik eder.

Anabolik steroidler ile kas gelişim hızı artar. Ancak yapay yollarla çok kısa sürede geliştirilen kaslar sadece dışbükey bir kas görüntüsü verir. Eğitimli kaslar normal kaslarla karşılaştırılamayacak bir yapıya sahiptir. Bu kaslar normal kas yapısından farklıdır. Bu sebeple kişiyi daha güçlü yapmazlar, Steroid Kas Yapımını Hızlandırır Mı? sadece görünüş olarak kaslı bir yapıya sahip olmasını sağlarlar.