Enjeksiyon Steroid İle Tablet Steroid Arasında Ki Fark Nedir?

Vücut geliştiriciler, steroid tabletler ve steroid enjeksiyonları arasında herhangi bir fark olup olmadığını çok merak ediyor. Steroidlerin vücuda alınması için kullanılan bu iki arabuluculuk yöntemi arasında, Enjeksiyon Steroid İle Tablet Steroid Arasında Ki Fark Nedir? uygulanma biçimleri ve vücutta meydana getirdikleri değişiklikler nedeniyle bazı farklılıklar vardır.

Steroid tabletler diğer tabletlere benzer. Ağızdan alınır. Steroid haplar vücuda girdiği andan itibaren tüm haplar gibi önce mideye girer. Daha sonra gastrointestinal kanalda emilir ve portal ven yoluyla karaciğere taşınır. Enjeksiyon Steroid İle Tablet Steroid Arasında Ki Fark Nedir? Bu tip steroid, tablet içeriğinin vücut tarafından emilebilmesi için karaciğeri geçerek kan dolaşımına gönderilir. Enjeksiyon veya iğne steroidi doğrudan istenilen bölgeye enjekte edildiğinden mideye veya karaciğere girmez. Doğrudan kan dolaşımına salınan bu steroid formu, karaciğer üzerinde steroid tabletlerden daha az yük oluşturur.

Steroid kullanımının karaciğer üzerindeki etkilerini inceleyen çalışmalar, karaciğer enzimlerinin her iki steroid ile birdenbire bozulmaya başlamadığını göstermiştir. Hem steroidlerin yıkıcı etkilerine tanık olmak hem de karaciğer enzimlerinde hasar görmek için bir yıl gibi kısa bir süre içerisinde çok sayıda steroid almak gerekir. Enjeksiyon Steroid İle Tablet Steroid Arasında Ki Fark Nedir? Yılda ikiden fazla steroid döngüsü için hormon takviyesi almak, karaciğer enzimlerinin bozulmasına yol açar. Her kürde 5 kutu steroid vardır. Bu nedenle steroid kullanan kişilerin sağlık sorunları yaşamamaları için bu bilgilere dikkat etmeleri gerekmektedir.