Fitness Diyet Steroid Takviyesi

Fitness Diyet Steroid Takviyesi

Sporcuları beslemek için kullanılan takviyeler, herhangi bir nedenle iyi beslenemeyen, yeterince egzersiz yapamayan veya diyet ve egzersiz programını yeterli görmeyen ve destekle gelişmek isteyen kişilerin kullandığı maddelerdir. almak. dışarısı. Bu maddeler vücuda ağızdan alınır.

Spor takviyeleri besin maddeleri içeren ürünlerdir. Bu ürünler vitaminler, amino asitler, mineraller, enzimler, bitkiler ve metabolitler gibi bir başlık altında gruplanan glukozamin, alfa-lipoik asit, kreatin ve koenzim K10 gibi maddelerden oluşabilir. Ürünler tablet şeklinde olabileceği gibi esans veya konsantre, sıvı veya toz şeklinde de olabilir.

Takviye kullanmanın riskleri kişiden kişiye değişir. Ayrıca kullanılan katkı maddesinin içeriği ve kullanılan doz da ortaya çıkabilecek riskler değerlendirilirken önemli faktörlerdir. Diyet takviyesi, birkaç maddenin birleştirilmesiyle üretilir. Bu takviyeler çeşitli besinler içermesine rağmen, konsantredirler. Konsantre bir yapıya dönüşen içerik tüketilirse vücut bunu ilaç olarak algılar. Fitness Diyet Steroid Takviyesi Bu nedenle besin takviyesi olarak da adlandırılabilecek besin takviyelerini kullanmadan önce mutlaka kan testi yapılmalı ve kişinin sağlık durumuna göre bir takviye programı yapılmalıdır.