Tedavi Amaçlı Steroid Kullanımı

Tedavi Amaçlı Steroid Kullanımı

Terapötik steroidlerin kullanımı birçok hastalığın etkilerini azaltmak için sıklıkla kullanılan bir yöntemdir. İnsan vücudunda doğal halinde bulunan bir steroide “kortikosteroid” denir. Bu hormon, bazı hastalıkların tedavisinde doktor gözetiminde kullanılabilir.

Bağışıklık sisteminin zarar görmesi ve bunun sonucunda vücudun tüm organlarında enfeksiyon oluşmasına "iltihap" denir. Enflamasyon, vücuttaki yaralanmayı lokalize etmek için bir uyarıcı görevi görür. Bu durum çeşitli nedenlerle farklı organlarda ortaya çıkabilir. Doktorlar iltihabı önlemek için terapötik steroidler reçete eder.

Steroidlerin yasal statüsü sadece bir doktor gözetiminde tedavi amaçlı reçete edilen steroidler için geçerlidir. Steroidler başka hiçbir koşulda yasallaştırılamaz. Steroidler satış kanalları aracılığıyla teslim edilir. Şirket web sitelerinde veya sosyal medya platformlarında oluşturulan satış emirleri, steroidlere erişmek için kullanılan yöntemlerden bazılarıdır. Tedavi Amaçlı Steroid Kullanımı Ancak steroid tedariği konusunda aklınızda bulundurmanız gereken şey, satın alınan ürünün bir seri numarasına sahip olması ve seri numarasının kontrol edilebilmesidir.